Rezerwacja – Zakup


Króliczki można rezerwować zaraz po ogłoszeniu oficjalnej informacji . Każdy maluch będzie wydawany między 7 a 9 tygodniem życia. Jednak ostatecznie przesądzi o tym obserwacja hodowlana czy aby na pewno maluch jest już samodzielny.

Zastrzegamy sobie prawo odmowy sprzedaży króliczka danej osobie. Tylko osoby dorosłe mogą dokonać zakupu.

Rezerwacja :

Rezerwacji można dokonać tylko i wyłącznie poprzez facebook’a.

W naszej hodowli króliczki nie mają jednej stałej ceny. Są różnice w wielkości w kolorze i rysunku. Ceny są zróżnicowane.

Dlatego proszę o kontakt telefoniczny, aby otrzymać informację w jakiej cenie jest dany króliczek. 

 REZERWACJA 

Zapisy
  1. zapraszamy do kontaktu w sprawie rezerwacji – oznacza że można rezerwować króliczka, liczy się pierwszeństwo rezerwacji.
  2. wstępna rezerwacja – dana osoba już podjęła decyzję o zakupie i czekamy na wpłatę.
  3. sprzedany – króliczek jest już sprzedany.
  4. obserwacja hodowlana – maluszek stoi pod znakiem zapytania naszej hodowli bądź innych hodowli. Jednak zawsze można o niego zapytać.
Rezerwacji można dokonać poprzez wiadomość na FB, praktycznie każdy króliczek ma inną cenę, proszę o kontakt w sprawie ustalenia ceny danego króliczka. Po uzyskaniu informacji o cenie należy wpłacić 60-70 % jego wartości. Pozostała kwota odbierana jest przy wydaniu maluszka. Króliczki które nie są odbierane osobiście muszą być opłacone w 100 %.
Każdy maluszek wychodzący z hodowli otrzymuje :

1 – karma z ziołami na tydzień
2 – książeczka zdrowia ze zdjęciem pociechy
3 – certyfikat lub na specjalne życzenie pełną dokumentację hodowlaną 3 pokoleniową (opcja odpłatna ) 
4 – Przy odbiorze osobistym pokazujemy jak podać pierwszą dawkę pasty Fanbendazolu, po czym odmierzamy na kolejne 8 dni. Przekazujemy do kontynuacji w domu. (dbamy o nasze słodziaki, przekazujemy Państwu do domu aby nie być gołosłownym, każdy może powiedzieć lub wpisać do książeczki zdrowia maluszek już jest po cyklu 9 dniowym, a tu sami Państwo podają. Czyli pełna gwarancja )
5 – transporterek na drogę – nowy dodatek

W przypadku opłacenia króliczka (zadatek lub cała kwota) i nie odebranie go w terminie, króliczek ponownie jest wystawiony na sprzedaż, a pieniążki przepadają w całości. Tyczy się to również rezygnacji z zakupu.

Odbiór króliczka

Istnieją dwa sposoby

1 – odbiór w hodowli – zalecany 

2 – poprzez wysłanie auta do hodowli – bla bla car 

Bla Bla Car, tam ogłaszają się kierowcy którzy zabierają ludzi, ale również zwierzęta. Warunek jest jeden – kierowca musi odebrać maluszka z hodowli. Po opuszczeniu hodowli Państwo monitorują trasę małego. 

http://www.blablacar.pl/

Nie wysyłam maluszków w kartonach, nie wysyłam poprzez PKS ani innych kurierów. Tylko auto z celem od hodowli do nabywcy.

Atrakcje i pomysł na wypoczynek a przy okazji odbiór króliczka.

Nawiązując do tematu odbiorów króliczków. Proszę Państwa my preferujemy odbiór osobisty. 
 Ze względu na rodzinę oraz prace nie mamy czasu rozwozić króliczków po Polsce. Jednak mogą się Państwo posiłkować bla bla car na Państwa życzenie oddam króliczka obcej osobie, choć tego nie lubię.

Podróż do Wrocławia może być fantastyczną przygodą, mogą Państwo przeżyć mnóstwo atrakcji oraz zobaczyć bajkowe miejsca : Afrykarium – oceanarium prezentujące ekosystemy wodne (morskie i słodkowodne) oraz lądowe fauny Afryki na terenie Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Kompleks otwarto 26 października 2014 roku – jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce.

Ogród Japoński, Ogród Botaniczny, Uniwersytet Wrocławski, Hydropolis, Panoramę Racławicką, Rynek Cathedral of St. John the Baptist czy też Multimedialną Fontanne w Pergoli, Kolejkowo – Cudowny Świat w Miniaturze, Skytower – Punkt Widokowy
Wroclaw University Botanical Garden….  🙂 braknie Państwu czasu w 1 dzień aby zwiedzić 2-3 miejsca a warto zobaczyć przynajmniej jedno.
Poniżej pozostawiam linki do licznych miejsc które wartko zobaczyć i odwiedzić a w drodze powrotnej przyjechać do naszej hodowli po swojego maluszka. Udzielamy dużo porad odnośnie żywienia oraz kształtowania nowego członka Państwa rodziny.

https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g274812-Activities-Wroclaw_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.html

Ważne informacje:

Króliczki opuszczające hodowlę przed ukończeniem 8-9 tygodnia życia, nie są szczepione.  Są to zalecenia lekarzy weterynarii
– specjalistów.

1 – przedwczesna szczepienie robi jedynie spustoszenie w organizmie po za tym w tak młodym wieku nie ma jak się rozwinąć wirus. Szczepienia należało by powtarzać.

2 –  króliczek opuszcza hodowlę mamę oraz swoje otoczenie. Stres !!!

3 – szczepienia należy dokonać po wcześniejszym odrobaczeniu, czyli 2-3 tyg po zastosowaniu pasty na odrobaczanie.

          Osoby szczepiące króliczki w wieku poniżej 8-go tygodnia życia przy masie poniżej 500 g nie mają wiedzy na temat hodowli, ani powikłań jakie występują przy wstrząsach poszczepiennych.

Szczepimy na: Myksomatoza oraz Pomór króliczy. ( Myxo RHD 1 i RHD2 ) 

http://zwierzyniec.wroclaw.pl/uslugi/profilaktyka-krolikow

Szczepienia:

  • pierwsze szczepienie po osiągnięciu przez królika masy ciała ponad 500 g (około 3 m-ce),
  • kolejne raz do roku, ewentualnie co 6 m-cy, w zależności od użytej szczepionki

Pasożyty wewnętrzne:

  • Encephalitozoon cuniculi: pasty podawane przez 9 dni doustnie co 6 m-cy
  • na podstawie wyniku badania kału preparaty w iniekcji lub płynie   

           Proszę pamiętać o zwierzę należy dbać. Czystość spokój odpowiednie jedzenie muszą Państwo zapewnić. Nie może być przeciągów, głośniej muzyki, krzyków itp… decydując się na króliczka proszę o przemyślaną decyzję.

 Każdy maluch opuszczający hodowlę otrzymuje Certyfikat (dokument wystawiony przez hodowcę, informacja tylko i wyłącznie o hodowcy i króliczku, bez wypisu rodziców oraz przodków ) plus książeczkę zdrowia – cena niższa.

W przypadku zakupu króliczka pod hodowlę, kupujący otrzymuje książeczkę zdrowia oraz 3 pokoleniowy wypis przodków tzw. dokumentacje hodowlaną  – cena wyższa.

Króliczki Teddy różnią się, dlatego nie polecam ukrywania zakupu króliczka do hodowli, gdyż tylko ja mogę ocenić czy dany okaz nadaje się do rozmnażania. W mojej hodowli postawiłam na wagę i dobre okazy. Oczywiście bardzo ważne jest dobranie pary hodowlanej, to że kupią Państwo jednego dobrego osobnika nie oznacza że króliki będą dobre. Musi być para idealna pod względem genotypu oraz wzorca. Zwracam uwagę że we wszystkich hodowlach na terenie Polski nasze króliki są pokrewne i nie ważne że kupią Państwo jednego osobnika z północy Polski a drugiego z południa , wschodu czy zachodu, dlatego proszę sprawdzać dokumenty aby nie robić kojarzeń pokrewnych. W takich połączeniach dochodzi do wad genetycznych.