Króliczki na sprzedaż


 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
No i stało się !!!

 

 
 
Nowy rok, nowe zmiany i wszystko na lepsze. Wszystkie maluchy po 01/01/2021 będą opuszczały hodowle z obrączka na tylnej nodze, będzie to identyfikator. To jest Państwa gwarancja też na zakup króliczka z hodowli zarejestrowanej gdzie każdy maluszek jest ewidencjonowany, książki rejestrów, wpisy z jakich miotów, rodziców i wszystko jasne, przejrzyste. Bardzo się cieszę ze mamy tak wspaniałego i operatywnego prezesa w ŁZHZFiDI
 
 
 
 
 
 
UWAGA 
Od stycznia 2021r, troszkę zmienią się zasady dotyczące odbioru króliczków. Ze względu na dobrostan zwierząt odbiory będą możliwe tylko w piątki od godziny 15:00 do 18:30 oraz soboty od godziny 10:00 do 14:30, godziny są tak przypisane ze względu na pracownię lecznicy weterynaryjnej. Po odbiorze malucha z hodowli, będą Państwo kierowani ( to jest bardzo blisko można na piechotkę dojść w 2 min) do lecznicy zwierząt na badanie swojej pociechy, tam otrzymają Państwo wszystkie informacje o stanie zdrowia malucha oraz preparaty na odrobaczanie i jeśli zajdzie taka potrzeba, czyli maluszek będzie miał więcej niż 450 gram, będzie można go zaszczepić ( lecz to będą decyzje lekarzy weterynarii ,czy można już czy jednak osesek jest jeszcze za mały). Tym samym będą mieli Państwo wpisy po badaniu do książeczek zdrowia, dostaną odpowiednie weterynaryjne zalecenia.
Dlaczego zostały wprowadzone zmiany, ? gdyż wyszliśmy z założenia że badanie bobków a robi się to zbiorczo nie są adekwatne do stanu zdrowia królika. Nigdy nie ma się pewności że akurat jego bobek był pobrany do badania. Po za tym nie tylko bobki świadczą o stanie zdrowia, przegląd to też stan ogólny czyli : ząbki czy nie ma przerostu lub wady zgryzu, witalność, brzuszki czy nie ma wzdęć, przegląd uszek, oczek, bicie serduszek, futro oraz skóra. Lecznica ma pod opieką hodowlę, jej przeglądy, szczepienia jak i zabiegi, czyli znają nasze króliki rozrodcze. Wizyta z pełną diagnozą stanu zdrowia, preparaty jak i możliwe szczepienie będzie pokrywała hodowla.